Professor Elman Quliyevin müəllifi olduğu kitabın təqdimat mərasimi keçirilib
ADPU-nun Filologiya fakültəsinin Ədəbiyyat kafedrasının professoru, filologiya elmləri doktoru Elman Quliyevin müəllifi olduğu kitabın təqdimat mərasimi keçirilib.
27 aprel tarixində keçirilən “Türk xalqları ədəbiyyatı” kitabının təqdimatında ADPU rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan ADPU-nun rektoru, professor Cəfər Cəfərov kitabın elmi əhəmiyyətini yüksək qiymətləndirib, müəllifə elmi-pedaqoji fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
ADPU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Mahirə Hüseynova, professor Qəzənfər Paşayev, millət vəkili Cavanşir Feyziyev, Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin müşaviri Yener Yıldırım, Yunis Əmrə İnstitutunun Bakı nümayəndəliyinin müdiri Gökhan Seyhan, millət vəkili Jalə Əliyeva, AMEA Folklor İnstitutunun Mifologiya şöbəsinin müdiri, professor Seyfəddin Rzasoy, professor Nizami Tağısoy və yazıçı Hüseynbala Mirələmovun çıxışları dinlənilib.
Çıxış edənlər müəllifin kitabını müsbət qiymətləndirərək onun türk xalqlarının ədəbiyyatının öyrənilməsi baxımından mühüm elmi mənbə olduğunu vurğulayıblar. Bildirilib ki, əsər həm tələbələr, həm də tədqiqatçılar üçün dəyərli vəsait kimi istifadə oluna bilər və bu sahədə aparılan araşdırmalara yeni töhfələr verəcək.
Professor Elman Quliyev çıxış edərək kitabın ərsəyə gəlmə prosesi barədə məlumat verib, kitab təqdimatının yüksək səviyyədə təşkilinə görə ADPU-nun Filologiya fakültəsinin rəhbərliyinə təşəkkür edib.

A presentation ceremony of the book authored by Elman Guliyev, Professor of the Department of Literature of the Faculty of Philology of the Azerbaijan State Pedagogical University, Doctor of Philological Sciences, was held.
The presentation of the book “Literature of the Turkic Peoples” held on April 27 was attended by the leadership of the Azerbaijan State Pedagogical University, the teaching staff and representatives of the public.
Opening the event with an introductory speech, the rector of the Azerbaijan State Pedagogical University, Professor Jafar Jafarov, highly appreciated the scientific importance of the book and wished the author success in his scientific and pedagogical activities.
The speeches of the Vice-Rector for International Relations of the Azerbaijan State Pedagogical University, Professor Mahira Huseynova, Professor Gazanfar Pashayev, MP Javanshir Feyziyev, Counselor of the Turkish Embassy in Azerbaijan Yener Yıldırım, Director of the Baku Representation of the Yunus Emre Institute Gökhan Seyhan, MP Jala Aliyeva, Head of the Mythology Department of the Institute of Folklore of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Professor Seyfaddin Rzasoy, Professor Nizami Tagısoy and writer Hüseyinbala Miralamov were listened to.
The speakers positively evaluated the author's book and emphasized that it is an important scientific source in terms of studying the literature of the Turkic peoples. It was noted that the work can be used as a valuable resource for both students and researchers and will make new contributions to the research conducted in this field.
Professor Elman Guliyev, speaking, provided information about the process of creating the book and thanked the leadership of the Philology Faculty of the Azerbaijan State Pedagogical University for the high-level organization of the book presentation.