”Filologiya və Pedaqogika: Elmi Araşdırmalar” beynəlxalq elmi jurnalı 2025-ci il nəticələrinə görə mükafata layiq görülüb
image-24-04-26-03-49-2.jpeg
”Filologiya və Pedaqogika: Elmi Araşdırmalar” beynəlxalq elmi jurnalı 2025-ci il nəticələrinə görə mükafata layiq görülüb.
ADPU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, filologiya elmləri doktoru, “Filologiya və Pedaqogika: Elmi Araşdırmalar” adlı elmi jurnalın təsisçi –redaktoru professor Mahirə Hüseynova və jurnalın baş redaktoru, Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova “Üstün Redaktor Mükafatı - 2025” mükafatına layiq görülmüşdür.
2025-ci ilin nəticələrinə görə, ilk sırada yer alan “Filologiya və Pedaqogika: Elmi Araşdırmalar” elmi jurnalı beynəlxalq tələblərə uyğunlaşdırılaraq davamlı identifikatorların təminatında, nəşr edilən elmi-məqalələrin daha çox oxunaqlı olması ilə elmi mühitin düzgün formalaşmasında və istifadə edilən istinadların tədqiqatlar üçün geniş istifadə olunmasında jurnal rəhbərliyinin verdiyi dəstəyinə görə, mükafat Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan ISSN (International Standard Serial Number – Beynəlxalq Standart Seriya Nömrəsi) Milli Mərkəzinin Əlaqələndiricisi və Davamlı İdentifikatorların Təminatına Dəstək Mərkəzinin direktoru Xəyalə Məmmədova tərəfindən təqdim edilmişdir.
Qeyd edək ki, 2025-ci ildən etibarən “Üstün Redaktor Mükafatı” elmi nəşrlərin qeyd edilən fəaliyyət istiqamətləri üzrə qiymətləndirilməsi prosesində ilk sırada yer alan nəşr redaktorları üçün hər ildə 1 dəfə təqdim edilir.
Jurnal rəhbərliyini böyük qayğısı sayəsində elmi nəticələrin geniş ictimaiyyətə çatdırılmasında göstərdiyi misilsiz xidmətlərinə görə səmimi-qəlbdən təbrik edir, yeni yaradıcılıq uğurları arzulayırıq.

The international scientific journal "Philology and Pedagogy: Scientific Research" was awarded the award for the results of 2025
image-24-04-26-03-49-2.jpeg
The international scientific journal "Philology and Pedagogy: Scientific Research" was awarded the award for the results of 2025.
Vice-Rector for International Relations of the Azerbaijan State Pedagogical University, Doctor of Philological Sciences, founder-editor of the scientific journal "Philology and Pedagogy: Scientific Research" Professor Mahira Huseynova and editor-in-chief of the journal, Dean of the Faculty of Philology, Associate Professor Konul Hasanova were awarded the "Outstanding Editor Award - 2025" award.
According to the results of 2025, the scientific journal “Philology and Pedagogy: Scientific Research”, which ranked first in the world, was awarded the award by Khayala Mammadova, Coordinator of the Azerbaijan ISSN (International Standard Serial Number) National Center and Director of the Support Center for the Provision of Permanent Identifiers, which operates in cooperation with the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, for the support provided by the journal management in ensuring the provision of permanent identifiers in accordance with international requirements, making the published scientific articles more readable, and widely using the references used for research.
It should be noted that starting from 2025, the “Outstanding Editor Award” is presented once a year to the editors of the publication that ranked first in the process of evaluating scientific publications in the mentioned areas of activity.
We sincerely congratulate the journal management for their unparalleled services in delivering scientific results to the general public thanks to their great care, and wish them new creative successes.