ADPU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova “Talk to Me” müsabiqəsinin qaliblərini mükafatlandırıb
684958226_1480339813878711_6452199547768693772_n.jpg
1 / 10
ADPU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova “Talk to Me” müsabiqəsinin qaliblərini mükafatlandırıb.
Filologiya fakültəsinin Xarici Dillər Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında ingilis dilində “Talk to Me” adlı 3 mərhələli müsabiqə keçirilib.
56 nəfər tələbənin iştirak etdiyi müsabiqənin sonunda I, II və III yerin qaliblərinə Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova tərəfindən sertifikat və pul mükafatı təqdim edilib.
Tədbirdə Filologiya fakültəsinin dekan müavini Gülər Süleymanova, Xarici Dillər Mərkəzinin müdiri, dosent Ülviyyə Hacıyeva, müdir müavini Günay Alıyeva, müəllim Yeganə İsgəndərova və tələbələr iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd tələbələrin ingilis dilində sərbəst danışıq bacarıqlarını inkişaf etdirmək, onların ünsiyyət qabiliyyətini artırmaq və öz fikirlərini inamla ifadə etmələrinə şərait yaratmaq olub.

Декан филологического факультета Азербайджанского государственного педагогического университета, доцент Конул Хасанова, наградила победителей конкурса «Поговори со мной».
Трехэтапный конкурс на английском языке «Поговори со мной» среди студентов, организованный Центром иностранных языков филологического факультета, состоялся в этот день.
По итогам конкурса, в котором приняли участие 56 студентов, декан филологического факультета, доцент Конул Хасанова, вручила сертификаты и денежные призы победителям, занявшим 1-е, 2-е и 3-е места.
На мероприятии присутствовали заместитель декана филологического факультета Гюлер Сулейманова, заведующая Центром иностранных языков, доцент Ульвия Хаджиева, заместитель директора Гунай Алиева, преподаватель Егана Исгандарова и студенты.
Следует отметить, что главной целью конкурса было развитие у студентов беглости речи на английском языке, повышение их коммуникативных навыков и создание условий для уверенного выражения ими своих идей.