ADPU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova “Talk to Me” müsabiqəsinin qaliblərini mükafatlandırıb
684958226_1480339813878711_6452199547768693772_n.jpg
1 / 10
ADPU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova “Talk to Me” müsabiqəsinin qaliblərini mükafatlandırıb.
Filologiya fakültəsinin Xarici Dillər Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında ingilis dilində “Talk to Me” adlı 3 mərhələli müsabiqə keçirilib.
56 nəfər tələbənin iştirak etdiyi müsabiqənin sonunda I, II və III yerin qaliblərinə Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova tərəfindən sertifikat və pul mükafatı təqdim edilib.
Tədbirdə Filologiya fakültəsinin dekan müavini Gülər Süleymanova, Xarici Dillər Mərkəzinin müdiri, dosent Ülviyyə Hacıyeva, müdir müavini Günay Alıyeva, müəllim Yeganə İsgəndərova və tələbələr iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd tələbələrin ingilis dilində sərbəst danışıq bacarıqlarını inkişaf etdirmək, onların ünsiyyət qabiliyyətini artırmaq və öz fikirlərini inamla ifadə etmələrinə şərait yaratmaq olub.

Dean of the Philology Faculty of Azerbaijan State Pedagogical University, Associate Professor Konul Hasanova awarded the winners of the “Talk to Me” competition
684958226_1480339813878711_6452199547768693772_n.jpg
1 / 10
Dean of the Philology Faculty of Azerbaijan State Pedagogical University, Associate Professor Konul Hasanova awarded the winners of the “Talk to Me” competition.
A 3-stage competition called “Talk to Me” in English was held among students, organized by the Foreign Languages ​​Center of the Philology Faculty.
At the end of the competition, in which 56 students participated, the winners of the 1st, 2nd and 3rd places were presented with certificates and cash prizes by the Dean of the Philology Faculty, Associate Professor Konul Hasanova.
The event was attended by Deputy Dean of the Philology Faculty Guler Suleymanova, Head of the Foreign Languages ​​Center, Associate Professor Ulviyya Hajiyeva, Deputy Director Gunay Aliyeva, teacher Yegana Isgandarova and students.
It should be noted that the main goal of the competition was to develop students' fluency in English, increase their communication skills and create conditions for them to express their ideas confidently.