ADPU-nun Filologiya fakültəsində təşkil olunmuş “Bir masa – min ümid” adlı xeyriyyə yarmarkasında fərqlənən iştirakçılar təltif olunublar
683721666_1480900490489310_7681905265763216003_n.jpg
1 / 7
ADPU-nun Filologiya fakültəsində təşkil olunmuş “Bir masa – min ümid” adlı xeyriyyə yarmarkasında fərqlənən iştirakçılar təltif olunublar.
Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Könül Həsənova I tədris ili tələbələrinin iştirakı ilə baş tutan xeyriyyə yarmarkasında yüksək nəticələr göstərən qaliblərlə görüş keçirib və onlara sertifikatlar təqdim edib.
Dosent Könül Həsənova çıxışı zamanı qeyd edib ki, belə təşəbbüslər tələbələrdə həmrəylik, sosial məsuliyyət və humanist dəyərlərin formalaşmasına mühüm töhfə verir. O vurğulayıb ki, xeyriyyə aksiyalarında iştirak edən gənclər cəmiyyətə faydalı fərdlər kimi yetişir, yardımlaşma və paylaşma kimi ali keyfiyyətləri mənimsəyirlər.
Qeyd edək ki, müəllimlər Yeganə İsgəndərova, Günay Alıyeva və Qəmər Alxanovanın rəhbərlik etdiyi tələbə qrupları müvafiq olaraq I, II, III yerlərə layiq görülüblər.

На благотворительной ярмарке «Один стол – тысяча надежд», организованной на филологическом факультете Азербайджанского государственного педагогического университета, были награждены лучшие участники
683721666_1480900490489310_7681905265763216003_n.jpg
1 / 7
На благотворительной ярмарке «Один стол – тысяча надежд», организованной на филологическом факультете Азербайджанского государственного педагогического университета, были награждены лучшие участники.
Декан филологического факультета, доцент Конул Хасанова, провела встречу с победителями, показавшими высокие результаты на благотворительной ярмарке, в которой приняли участие студенты первого курса, и вручила им сертификаты.
Доцент Конул Хасанова отметила в своем выступлении, что подобные инициативы вносят значительный вклад в формирование у студентов солидарности, социальной ответственности и гуманистических ценностей. Она подчеркнула, что молодые люди, участвующие в благотворительных мероприятиях, вырастают полезными для общества личностями и приобретают такие высокие качества, как сотрудничество и взаимопомощь.
Следует отметить, что студенческие группы под руководством преподавателей Еганы Исгандаровой, Гюнай Алиевой и Гамар Алхановой заняли I, II и III места соответственно.