Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti
Filologiya Fakültəsi​

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti
Filologiya Fakültəsi​

Filologiya fakültəsinin tələbə və müəllim təşkilatları

 

Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP)

 

Birinci kurslar:

1. Abdullayeva Nazənin Sabir qızı -2001B
2. Qurbanova Rəhilə Mirzə qızı -2003B
3. Əzizova Fidan Əliyar qızı -2004B
4. Bağışova Fatimə Şahin qızı -2005B
5. Həsənova İpək Azər qızı-2006B
6. Rüstəmova Şərqiyyə Təvəkkül qızı -2007B və Muradova Mehriban Vaqif qızı -2007B
7. Salayeva Şəhanə Mirbala qızı -2008B
8. İsmayılov Novruz Aqil oğlu -2009B
9. Mirzəyeva Aynur Novruz qızı -2011B

İkinci kurslar:
1. Salmanova Ləman Xaqani qızı -1901B
2. İbrahimova Səma Müşviq qızı -1902B
3. Kərimli Esmira Nuru qızı -1903B
4. Səfərova İlahə Salih qızı -1904B
5. Məmmədova Aysu Samir qızı -1906B
6. İbrahimova Leyla Mikayıl qızı -1908B

Üçüncü kurslar:

1. Hüseynova Nərmin Rövşən qızı -1801B
2. Məmmədova Məhbubə Zahir qızı -1803B
3. Musayeva Hicran Habil qızı -1804B
4. Cahangirli Nərmin Cahangir qızı-1805B
5. Süleymanova Fatimə Ələkbər qızı-1806B
6. Hümbətova Şeyda Azər qızı-1807B

 

Dördüncü kurslar:

1. Əliyeva Nigar Azad qızı – 402
2. Rüstəmova Şəfəq Mehman qızı – 403
3. Musayeva Aytac Asif qızı – 405-ci qrup
4. Mirzəyeva Türkan Mahir qızı – 406
5. Əmirli Səidə İsmayıl qızı – 408

 

Filologiya fakültəsi Tələbə Elmi Cəmiyyəti

 Sədr: Babayeva Samirə Oqtay qızı

 

Filologiya fakültəsi Həmkarlar İttifaqı

Sədr: Səfərova Yeganə Xaləddin qızı

Müavinlər:
Məmmədova Şöhrət Nüsrət qızı
Alıyeva Günay Dilqəm qızı
Quliyeva Aysel Qüdrət qızı

 

Filologiya fakültəsi Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THIK)

Sədr: Mirzəzadə Səkinəxanım Yavər qızı (qrup  304)
Sədr müavini: Əlizadə Əli (qrup 1902B)
İngilis dili müəllimliyi ixtisası üzrə sədr : Eyubova Lalə Ədalət qızı (qrup 308)
Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi ixtisası üzrə sədr: Əlibəy Ələkbərzadə Ziyafət oğlu ( qrup 205 )

Menecerlər :
Behbudzadə Güllər Elnur qızı ( qrup 305 )
Zərbalıyeva Lamiyə Elman qızı ( qrup 306 )
Əlibəy Ələkbərzadə Ziyafət oğlu ( qrup 205 )
İslamlı Aytac Yengibar qızı ( qrup 401 )
Rəhmanzadə Müşgünaz Ceyhun qızı ( qrup 202 )
İdrisova Gülayə Qüdrət qızı (qrup 404 )
Əhmədova İlahə Əlibala qızı ( qrup 204 )
Məmmədova Sərmayə Nəcəf qızı ( qrup 406 )
Əliyeva Selcan Rövşən qızı (qrup 302)
Nəzrin Eyyubova Xəqani qızı (2001B)
Məmmədli Səkinə Xaləddin qızı (2002B)
Adışlı Fidan Eşqin qızı (2003B)
İsayeva Şüküfə İntiqam qızı (2004B)
İsiyeva Mətanət Əbülfət qızı (2005B)
Əhmədli Aysu Mübariz qızı (2006B)
Şükürova Pəri Zakir qızı (2007B)
Əhmədova Tamilla Gündüz qızı (2008B)
Əliyeva Aynurə Elsəvər qızı (2009B)
Paşayeva Həcərnur Əmirxan qızı (2010B)
Rəhimli Fidan Mübariz qızı (2011B)

 

Filologiya fakültəsi Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT)

Sədr: Alışova Sevinc Loğman qızı- 403

Müavinlər:
Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi ixtisası üzrə: İmaməliyeva Sevinc Fazil qızı-1803B
Fransız dili müəllimliyi ixtisası üzrə:
İngilis dili müəllimliyi ixtisası:
Mətbuat katibi: Süleymanova Fatimə Ələkbər -1806B

Menecerlər:

  1. Əlizadə Nəzrin Eldar-1901B
  2. Novruzova Firuzə Valeh qızı- 1902B
  3. Hacıyeva Lalə Rəşad qızı- 1903B
  4. Qasımova Nərgiz Mahir qızı- 1904B
  5. Məmmədzadə Kamilə Yusif qızı- 1905B
  6. Təhməzova Fatimə Azad qızı-1906B
  7. Babayeva Fəridə Rahib qızı- 1907B
  8. Əsədova Gözəl Emil qızı-1908B
  9. Həsənxanova Xanım Sərvaz qızı-1801B
  10. Süleymanova Günel Ehtiram qızı- 1803B
  11. Məmmədli Sara İlqar qızı- 1804B
  12. Behbudzadə Güllər Elnur qızı-1805B
  13. Aslanova Aidə Natiq qızı- 1806B
  14. Uğuzova Leyla Elxan qızı- 1808B
  15. Əmiraslanova Nigar Natiq qızı- 401
  16. Məmmədəliyeva Gülayət Təvəkkül qızı- 402
  17. Mikayılzadə Əyəni-Zəhra Nazim qızı- 404
  18. Yusifova Səyyarə Elxan qızı-406
  19. Keivan Nia Neda- 407
  20. Adnaliyeva Aynur Sahib qızı- 408

 

Filologiya  fakültəsi Yeni Azərbaycan Partiyası (Müvəqqəti üzvlər)

Sədr : Piyalə Quliyeva
Sədr köməkçisi : Əliyeva Fatimə

Müavinlər :
Nuriyeva Xanım
Bağırova Pakizə
Rəcəbova Tünzalə
Musayeva Hicran
Mətbuat katibi : Rəna Sadıqova